Chcesz coś znaleźć w tym blogu ?

wtorek, 9 marca 2010

27. Wsiąkłam ...

Dawno nie pisałam, nic nie pokazywałam bo..... wsiąkłam ;)
Już dawno spodobał mi się krzyżykowy obrazek porcelany, został przeniesiony do zakładki „do zrobienia później”.Uznałam, że nadszedł czas na wyszycie porcelanki, bo do nowej kuchni czy jadalni będzie jak znalazł :)
Skompletowałam schemat, wydrukowałam na formacie A3, zakupiłam wszystkie potrzebne mulinki (oryginalne DMC), kanwę i do roboty.
Tyle mam na chwilę obecną


Wyszywa się przyjemnie, ale długo. Do tego tak jakoś trzymam igłę, że wbija mi się w palec i zrobiła mi się w nim dziurka, jak tylko igła trafi w tę dziurkę to ... widzę wszystkie gwiazdki ;) A z naparstkiem nie potrafię, przeszkadza mi. Wolno mi to idzie.Nie wyszywam na tamborku czy jakimś innym "usztywnieniu" tylko trzymam kanwę w rękach, dlatego jest tak pogniecione ... Jeszcze trochę pracy mi zostało, a najgorsze to chyba będą kontury (właściwie to nie wiem jak się je fachowo wyszywa, może ktoś mi podpowie?), a potem wyprać, wyprasować, przyszyć koronkę, oprawić i to wszystko ;) Poradzę sobie? Powiedzcie, że dam radę ...

Zdecydowanie wolę robić na drutach :))

10 komentarzy:

 1. Oczywiście, że dasz sobie radę i to doskonale!!! Ktoś kto potrafi robić taką piękną biżuterię, dziergać na drutach takie cuda, poradzi sobie z takim obrazkiem bez większych kłopotów!
  Obrazek jest piękny, z niecierpliwością czekam na efekt końcowy. Pozdrawiam serdecznie i życzę duuuuuużo cierpliwości!

  OdpowiedzUsuń
 2. Obłędny wzór.
  Mam kilka w swoich zbiorach ale ten jest bajeczny.
  Czekam na efekt końcowy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno sobie poradzisz...:-) Zapowiada się przepięknie...:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki dziewczyny :) cieszę się, że we mnie wierzycie ;) sama jestem ciekawa efektu końcowego...

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja porcelanka, skompletowana czeka na rozpoczęcie pracy. Tylko kiedy nie wiem. Czy używasz igieł do gobelinów, nie mają ostrego czubka, są zaokrąglone. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kryniafu używam igieł do gobelinów, ale mi się wbija w palec nie czubek igły tylko koniec, ten gdzie jest "ucho" :((( tak jakoś zawsze mi się robi jak dłużej używam igły ;(
  Jak masz wszystko skompletowane to zabieraj się do xxx, naprawdę przyjemnie się wyszywa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Заходите за наградами http://katenbka.blogspot.com/2010/02/blog-post_26.html
  http://katenbka.blogspot.com/2010/02/snow-queen.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Alushko, w wolnej chwili, dla relaksu , zapraszam do kwiatkowej zabawy
  http://upragnionaprzystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja też mam ten wzór odłożony na później. Schemat, mulina i kanwa leżą i czekają, aż mi się zachce... Jednak patrząc na Twoją pracę mam coraz większą ochotę zacząć wyszywać już dziś.
  Pozdrawiam,
  Enyo

  OdpowiedzUsuń
 10. Cześć! Właśnie wyszywasz ten obrazek,który bardzo mi się podoba.Ale jestem w trakcie wyszywania obrazka na wystawę w Łodzi, więc muszę go na razie odpuścić.Ale jest on następny na liście i oczywiście z koronką. Ale jak to będzie w ramce wyglądało?

  OdpowiedzUsuń